Pod wpływem Trumpa firma Carrier rezygnuje z planu delokalizacji

fot.matuska/pixabay.com

fot.matuska/pixabay.com

Producent klimatyzatorów i grzejników Carrier zgodził się na utrzymanie w stanie Indiana prawie tysiąca miejsc pracy, które planował przenieść do Meksyku. To efekt zabiegów nowej administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa, która obiecała wsparcie.
Już we wtorek wieczorem firma Carrier poinformowała na Twitterze, że jest “zadowolona z osiągnięcia porozumienia z prezydentem elektem Trumpem i wiceprezydentem (Mikiem) Pence’em, by utrzymać prawie 1000 miejsc pracy w Indianie”. “Więcej szczegółów wkrótce” – dodano.
Zdaniem dziennika “Wall Street Journal” w zamian za pozostawienie produkcji w USA Carrier otrzyma “nowe rządowe zachęty”. Ale jak dotychczas nie udało się ustalić szczegółów porozumienia. Oczekuje się, że zostaną ujawnione w czwartek, podczas wizyty Trumpa w Indianie – dodała gazeta.
Carrier, który jest producentem klimatyzatorów i urządzeń grzewczych, poinformował na początku roku, że przeniesie część produkcji ze stanu Indiana do Monterrey w Meksyku w ramach szukania oszczędności. Decyzja ta stała się przedmiotem ostrej krytyki podczas kampanii prezydenckiej ze strony nowojorskiego biznesmena. Trumpa obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, to renegocjuje międzynarodowe umowy handlowe i będzie surowo karał amerykańskie firmy, które przenoszą produkcję za granicę.
“WSJ” informuje, że od kilku tygodni ludzie z zespołu Trumpa ds. przejęcia administracji byli w bliskim kontakcie z szefami firmy Carrier. Głównym negocjatorem był wiceprezydent elekt Mike Pence, gubernator Indiany.
Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

Categories: Ameryka
Tags: gospodarka, trump

Comments

 1. Marcin
  Marcin 30 listopada, 2016, 14:33

  Brawo Panie Trump! Zycze powodzenia !

  Reply this comment
 2. P
  P 1 grudnia, 2016, 08:47

  Rzad bedzie doplacal do produkcji klimatyzatorow Skad my to znamy PRL a krytykowal Obame ze komunista

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*