Po wyborach w Luizjanie Republikanie zwiększają przewagę w Senacie

Po wyborach w Luizjanie Republikanie zwiększają przewagę w Senacie

Republikanie zwiększyli w Senacie swą przewagę nad Demokratami. W drugiej turze wyborów w Luizjanie Bill Cassidy pokonał w sobotę obecną demokratyczną senator z tego stanu Mary Landrieu – poinformowała stacja CNN, powołując się na wyniki sondażowe.

Po wyborach do Kongresu 4 listopada konieczna była druga tura w Luizjanie, gdyż żaden z kandydatów nie uzyskał ponad 50 proc., a prawo tego stanu przewiduje w takiej sytuacji dogrywkę.

Zwycięstwo Cassidy’ego oznacza, że Republikanie mają w Senacie 54 ze 100 mandatów.

Po listopadowe wyborach do Kongresu Republikanie umocnili swą dotychczasową przewagę w Izbie Reprezentantów i przejęli kontrolę nad Senatem. (PAP)

Na zdjęciu: Bill Cassidy fot.United States Congress/Wikipedia

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*