Plan dla Dreamersów, czyli migrantów objętych programem DACA

Plan dla Dreamersów, czyli migrantów objętych programem DACA

Prezydent USA Donald Trump jest gotów podpisać się pod planem, który otworzy drogę do obywatelstwa dla prawie 1,8 miliona Dreamersów, którzy zostali przywiezieni nielegalnie do Stanów Zjednoczonych jako dzieci – poinformował w czwartek Reuters.

Prezydent USA Donald Trump jest gotów podpisać się pod planem, który otworzy drogę do otrzymania obywatelstwa dla prawie 1,8 miliona Dreamersów, którzy zostali przywiezieni nielegalnie do Stanów Zjednoczonych jako dzieci – poinformował Biały Dom w czwartek.

Biały Dom ma nadzieję, że plan Trumpa będzie poddany pod głosowanie w Senacie na początku lutego.

Plan ten przewiduje utworzenie przez Kongres „funduszu powierniczego” w wysokości 25 miliardów dolarów z przeznaczeniem na budowę muru na południowej granicy z Meksykiem, a także na zainwestowanie w lepszą ochronę północnej granicy z Kanadą. Plan zakłada również m.in. ograniczenie przez Kongres „przyjazdów sponsorowanych” do najbliższych członków rodziny emigranta tzn. małżonka i małoletnich dzieci, zakończenie systemu loterii wizowej dla niektórych krajów i przeznaczanie dodatkowych środków na funkcjonowanie straży granicznej i sędziów imigracyjnych.

Program DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals) wprowadzany przez prezydenta Baracka Obamę wykluczał deportacje i dawał nielegalnym imigrantom przybyłym jako dzieci możliwość legalnej edukacji oraz podejmowania pracy w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu ub.r. Donald Trump zapowiedział zawieszenie programu DACA, ponieważ jego zdaniem jest on sprzeczny z Konstytucją Stanów Zjednoczonych.

Categories: Ameryka

Comments

 1. Kasia
  Kasia 26 stycznia, 2018, 13:12

  Prosze mi odpowiedziec na moje pytanie! A co z rodzicami tych dzieci? Co bedzie jezeli dziecko w tym programie ma 16 lat a rodzicow beda chcieli deportowac Bo teraz juz wszystkiego mozna sie spodziewac! Kto zajmie sie tym niepelnoletnim dzieckiem?

  Reply this comment
  • krzych
   krzych 26 stycznia, 2018, 13:49

   A ty jako rodzic wynajmujac mieszkanie z dziecmi i nie placisz rentu, zostajesz wyeksmitowana to co stanie sie z dziecmi? Zostawisz ich na tym mieszkaniu?
   Trumpowi wlasnie o to chodzi wywalic wszystkich nie udokumentowanych.
   Ta cala afera z DACA to jest tylko po to aby zdobyc kase na nikomu nie potrzebny jakis monument ze zlotymi napisami TRUMP co sto metrow.

   Reply this comment
  • Sarah
   Sarah 28 stycznia, 2018, 06:48

   Wywalic wszystkich Polakow glosujacych na PiS !!!!
   Polacy to chamy I alkoholicy , wstretny zazdrosny narod !!!
   Bardzo dobrze ze polskie biznesy upadaja , polscy adwokaci to kanalie najgorzy to ‘ Wachow’ omijac kanalie !!!!! Ja sie bardzo ciesze niech was deportuja

   Reply this comment
  • Sarah
   Sarah 28 stycznia, 2018, 06:52

   Bardzo dobrze niech was wywalo !!!

   Reply this comment
 2. diwron
  diwron 26 stycznia, 2018, 17:34

  A kto powiedział, że ewentualna reforma imigracyjna pozbawi nastolatków rodziców? Ew. likwidacja „chain immigration” będzie polegała na tym, że „dreamer” będzie mógł zalegalizować tylko kilka osób, a nie kilkadziesiąt.
  Zresztą gdzie „polonusi” mają znaleść jakieś rzetelne informacje? „Bezpłciowy” DZ tego nie zapewnia, podobnie jak i dyletancki i antyamerykański „Progress for Poland”.

  Reply this comment
 3. Piotr
  Piotr 27 stycznia, 2018, 08:11

  90% polonijnych obywateli pochodzi ze sponsorowan rodzinnych lub loterii Zapomnial wol jak cieleciem byl

  Reply this comment
 4. Piotr
  Piotr 27 stycznia, 2018, 08:16

  Problem jest taki ze wiekszosc nowych legalnych immigrantow nie jest bialych i to najbardziej boli Donalda Sponsorowania i loteria w szczegolnosci zostaly wymyslone dla irlanczykow i Europa Jednak ci nie sa juz zainteresowani myciem kibli i zbijaniem desek

  Reply this comment
 5. aneta
  aneta 28 stycznia, 2018, 14:50

  Oj rodacy polacy czytam wasze wypociny az wglowie się niemiesci utopiliście tych polakow nielegalnych w lyzce wody a kim wy jesteście pobraliście sluby za pie……. i mocni jesteście w gebie wstyd wstyd i to ogromny ,popatrz na siebie .Te co dużo szczekaja to maja dużo na koncie …..Tyle w temacie .Szkoda nerwow .

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*