Pięć osób zginęło w strzelaninie w Pensylwanii

fot.Tony Webster/Flickr

fot.Tony Webster/Flickr

Pięć osób zostało zabitych w środę czasu lokalnego w strzelaninie w okolicach Pittsburgha w stanie Pensylwania na północnym wschodzie USA – poinformowały w czwartek lokalne media. Trzy osoby są ranne, a policja poszukuje co najmniej dwóch podejrzanych.

Wśród ofiar śmiertelnych są cztery kobiety i mężczyzna. Trzy ranne osoby są w stanie stabilnym.

Do strzelaniny, której przyczyny nie są na razie znane, doszło w dzielnicy mieszkaniowej w miejscowości Wilkinsburg, około 13 km na wschód od Pittsburgha. „Słyszałam co najmniej 20 strzałów” – powiedziała kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Napastnicy uciekli i są wciąż na wolności.

Wilkinsburg zamieszkuje około 16 tysięcy osób. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*