Tylko 5 lotnisk w USA dla podróżnych z krajów walczących z ebolą

Tylko 5 lotnisk w USA dla podróżnych z krajów walczących z ebolą

Pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych, których podróż rozpoczęła się w dotkniętych ebolą krajach w zachodniej Afryce, muszą lądować na jednym z pięciu lotnisk z wdrożonymi specjalnymi procedurami kontrolnymi – podały we wtorek amerykańskie władze.

Ministerstwo bezpieczeństwa narodowego USA poinformowało, że restrykcje zaczną obowiązywać od środy. Dotyczą one osób rozpoczynających podróż w Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

Podróżni przylatujący na międzynarodowe lotniska JFK w Nowym Jorku, Newark w New Jersey, Washington Dulles, O’Hare w Chicago i Hartsfield-Jackson w Atlancie będą poddani m.in. pomiarowi temperatury. Przez te lotniska przechodzi ok. 94 proc. pasażerów przylatujących do Stanów Zjednoczonych z krajów walczących z epidemią wirusa eboli.

Obostrzenia dotyczą wszystkich podróżnych z tamtych kierunków, w tym obywateli USA. (PAP)

 fot.Justin Lane, Kamil Krzaczyński/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*