Peru. Ujęto poszukiwanego przez USA bossa kolumbijskiego kartelu

fot.El Tiempo de Colombia/GDA

fot.El Tiempo de Colombia/GDA

Policja w Peru podała w sobotę, że ujęła przywódcę kolumbijskiego kartelu narkotykowego „Oficina de Envigado” Carlosa Arturo Hernandeza Ossę, oskarżanego m.in. o handel narkotykami, zabójstwa i działalność terrorystyczną. Poszukują go także służby USA.

Do zatrzymania doszło w jednej z restauracji w Limie. Hernandezowi Ossie, pseudonim „Duncan”, grozi ekstradycja do Stanów Zjednoczonych.

Kierowana przez niego „Oficina de Envigado” była zbrojnym ramieniem kartelu narkotykowego Medellin Pablo Escobara, a podczas kolumbijskiej wojny domowej była jedną z paramilitarnych bojówek. Po demobilizacji członkowie tej organizacji zajęli się głównie handlem narkotykami i wymuszaniem haraczy. Uważa się, że „Oficina” miała kontakty z kolumbijskimi politykami i służbami bezpieczeństwa.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*