Pentagon: zginął lider Al-Szabab; miał związek z atakiem w Nairobi

Pentagon fot.U.S. Navy/Wikipedia

Pentagon fot.U.S. Navy/Wikipedia

W ataku amerykańskiego drona w południowej Somalii zginął lider islamistycznej organizacji Al-Szabab, Adan Garar – poinformował w środę Pentagon. Był on podejrzewany o powiązania z atakiem na centrum handlowe w Nairobi w 2013 r., w którym zginęło ok. 70 osób.

Garar zginął w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego 12 marca. Dron uderzył w samochód, którym jechał islamista.

W strzelaninie i zamachach bombowych na centrum Westgate w kenijskiej stolicy, Nairobi, zginęło we wrześniu 2013 roku ok. 70 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Według Pentagonu Garar był kluczową osobą odpowiedzialną za koordynowanie zewnętrznych działań somalijskiej milicji Al-Szabab, wymierzonych w obywateli USA, a także interesy krajów Zachodu. Śmierć Garara „zadała kolejny cios terrorystycznej organizacji Al-Szabab” – napisano.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*