Pentagon przedstawi Trumpowi metody „poradzenia sobie” z Koreą Płn.

Pentagon fot.tpsdave/pixabay.com

Jeżeli Korea Płn. będzie kontynuowała swe prowokacje, to Pentagon przedstawi prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi metody „poradzenia sobie” z tym reżimem – powiedział w poniedziałek rzecznik resortu Robert Manning, reagując na wystąpienie szefa MSZ Korei Płn.

Wcześniej w poniedziałek szef dyplomacji Korei Płn. Ri Jong Ho oświadczył, że Trump wypowiedział wojnę Korei Płn. i że Pjongjang zastrzega sobie prawo do reakcji, a jako przykład możliwej odpowiedzi podał zestrzelenie amerykańskich bombowców strategicznych, nawet w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

„Jeżeli Korea Płn. nie zaprzestanie swych prowokacyjnych działań, to przedstawimy prezydentowi opcje postępowania wobec Korei Płn.” – powiedział dziennikarzom pułkownik Manning.

Ri powiedział też wcześniej: „W świetle wypowiedzenia wojny przez Trumpa, wszystkie opcje są na stole najwyższego kierownictwa KRLD”, czyli Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Trump zagroził w niedzielę władzom Korei Północnej, że te mogą „długo nie przetrwać”. To była odpowiedź na sobotnie słowa Ri Jong Ho o „nieuniknionej wizycie” północnokoreańskich rakiet na terytorium USA.

W sobotę amerykańskie bombowce B-1B Lancer eskortowane przez myśliwce przeleciały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad wodami na wschód od Korei Północnej. Pentagon poinformował o tym, podkreślając, że była to demonstracja opcji militarnych dostępnych dla prezydenta Trumpa.

Tę wymianę pogróżek skomentował w poniedziałek po południu sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, który ostrzegł, że może ona prowadzić do „nieporozumień”; dodał, że konflikt z Pjongjangiem może zostać rozwiązany jedynie poprzez działania „polityczne”. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Normals
  Normals 25 września, 2017, 15:00

  Pisalem to wczesniej, napisze ponownie. Zdziwie sie jesli do konca roku nie wybuchnie wojna.

  Reply this comment
 2. Christopher
  Christopher 25 września, 2017, 19:27

  Ja tez sie z tym zgadzam (chociaz w zadne wrozki ,sw. mikolajow , baby yagi I zombie nie wierze) to tutaj wojna moza „wybychnac ” w krotkim czasie I to ten Oszolom Komunista Kim Jong Un najprawdopobniej sprowokuje bo obecnie doprowadzil do calkowitej izolacji tego kraju pod kazdym wzgledem a zbliza sie zima I moze byc glod taki jaki byl na Ukrainie za dyktatury Stalina Natomiast jezeli wojny nie sprowokuje to Korea Polnocna stanie sie najwiekszym obozem koncentracyjnym na siwiecie bo ktokolwiek I cokolwiek w tym kraju chcialby zrobic przeciwko dyktaturze zostanie zabity lub umieszczony juz w panujacych „obozach smierci ” zwanych obozami karnymi .

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 25 września, 2017, 19:48

   LOL
   Christopher – „w zadne wrozki ,sw. mikolajow , baby yagi I zombie” niewierzacy.
   Tylko w zyda wierzacy – napisal, co jest wszem i wszystkim wiadome od ponad 50ciu lat…WOW!
   Niech jeszcze ktos napisze, ze to w zydowskiej biblii bylo napisane i bedzie cacy.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*