Pelosi: prezydent Trump zostanie pociągnięty do odpowiedzialności

Pelosi: prezydent Trump zostanie pociągnięty do odpowiedzialności

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oświadczyła, że Donald Trump „zostanie pociągnięty do odpowiedzialności” po tym, jak Biały Dom poinformował, że odmawia współpracy przy kongresowym dochodzeniu ws. impeachmentu prezydenta.

„Panie Prezydencie, nie jesteś ponad prawem. Będziesz pociągnięty do odpowiedzialności” – ostrzegła we wtorek wieczorem czasu lokalnego Nancy Pelosi z Partii Demokratycznej. Określiła odmowę współpracy w śledztwie ws. impeachmenu jako „zdradę demokracji” i „nielegalną próbę ukrycia faktów”.

Podkreśliła, że działania Trumpa zagrażają bezpieczeństwu narodowemu i stanowią naruszenie konstytucji.

Wcześniej we wtorek w liście do przewodniczącej Izby Reprezentantów Biały Dom poinformował, że odmawia wszelkiej współpracy w dochodzeniu ws. impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa, ponieważ – jak podkreślił – postępowanie to nie ma podstaw prawnych i jest motywowane politycznie.

Pod koniec września Izba Reprezentantów, w której większość mają Demokraci, wszczęła śledztwo, które może doprowadzić do impeachmentu Donalda Trumpa. Sprawa dotyczy podejrzeń, że prezydent wywierał naciski na władze Ukrainy, by zaszkodzić Joe Bidenowi, potencjalnemu rywalowi w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Trump rzekomo wywierał presję na Zełenskiego, domagając się, by władze tego kraju wznowiły śledztwo w sprawie syna Bidena, który był zatrudniony w ukraińskiej firmie gazowej Burisma Holdings.

W swoim liście Biały Dom podkreślił, że dochodzenie ws. ewentualnego impeachmentu Donalda Trumpa jest niezgodne z konstytucją i jest „politycznym spektaklem”, w którym „rząd nie będzie uczestniczył”.

Biały Dom zapowiedział też, że zablokuje wszystkie ewentualne żądania dotyczące przekazania dokumentów i zeznań świadków. (PAP)

Na zdjęciu: Nancy Pelosi

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/Shutterstock

Categories: Ameryka, Wybory 2020

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 9 października, 2019, 15:55

  Do odpowiedzialności należy pociągnąć całą mafię, a więc elity partii „demokratycznej” i 90% mediów, które do dzisiaj nie zaakceptowały wyników wyborów z 2016 roku i cały czas dążą do ich unieważnienia. Przy współpracy agencji wywiadowczych (głównie FBI) mafia przygotowała prowokację dot. współpracy sztabu Trumpa z Rosjanami. Mimo zmasowanej propagandy R.Mueller i sztab jego prokuratorów( wszyscy byli zwolennikami partii dem. i H.Clinton) nie znaleźli dowodów na taką współpracę. Teraz przygotowano prowokację związaną Ukrainą. Prymityw Schiff przedstawia nowych sygnalistów jak iluzjonista króliki z koszyka. Podobnie postępowali przy zatwierdzaniu sędziego Bretta Kavanaugh. Cała działalność mafii praktycznie sparaliżowała działania administracji Trumpa, ale dla takich typów antyamerykańskich to nie ma znaczenia. Rosja i Chiny są zadowolone, bo działalność elit „demokratycznych” i 90% mediów jest w ich interesie i na pewno to wykorzystają. Jak „elity” amerykańskie są traktowane przez Chiny to pokazał ostatni skandal w NBA. Są tak uzależnieni finansowo od Chin, że nie wolno im wypowiedzieć nawet jednego krytycznego zdania na temat Chin.

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 9 października, 2019, 18:33

   Bzdury piszesz , Rosja i Chiny wspierają ruchy prawicowe a w szczególności skrajnie prawicowe a nie demokratyczne więc nie wiem skąd nagle wymyśliłeś że demokraci mają wspólny interes z Rosją czy Chinami tym bardziej że jak wszyscy wiedzą to Trumpowi bliżej do Rosji i to on ma zarzuty o to że korzystał z nielegalnej pomocy służb rosyjskich . A mieszanie biznesu jakim jest NBA do polityki nazwałbym aberracją umysłową albo przynajmniej polityczną histerią bo jak wszyscy wiemy NBA to jest biznesowe państwo w państwie i rząd kompletnie nie ma żadnego wpływu na jego decyzje czy zachowanie …..

   Reply this comment
  • Anonim
   Anonim 10 października, 2019, 21:34

   Tez tak uważam ze demokratom Tramp nie pasuje i babka wymyśla wypad babo na rentę

   Reply this comment
 2. Stefan
  Stefan 9 października, 2019, 19:43

  Dosmucacz ruskie trole i Fox News zrobili ci krzywde Tylko prozac i rok na syberii bez produ by ci pomogl zrozumiec twoj problem

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*