Paul Ryan w końcu zdecydował się poprzeć Donalda Trumpa

Paul Ryan fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Paul Ryan fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan w czwartek w końcu zdecydował się poprzeć jedynego kandydata ubiegającym się o nominację Partii Republikańskiej (GOP) w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa.

„Nie ma wątpliwości, że są między nami różnice. Nie będę udawać, że jest inaczej. (…) Jednak prawda jest taka, że w kluczowych sprawach dotyczących naszego programu jest między nami więcej wspólnych niż spornych punktów” – napisał Ryan w dzienniku „Janesville Gazette” z jego rodzinnego stanu Wisconsin.

Ostatni rywale Trumpa – Ted Cruz i John Kasich – wycofali się z rywalizacji o prezydencką nominację Republikanów po zdecydowanym zwycięstwo miliardera w prawyborach w Indianie na początku maja. Trump stał się wówczas jedynym kandydatem z ramienia GOP w wyścigu do Białego Domu. Sprawiło to, że coraz więcej republikańskich polityków zaczęło popierać Trumpa, za wyjątkiem Ryana, który jako warunek stawiał ideologiczne ustępstwa ze strony bogacza.

46-letni Ryan sprzeciwiał się m.in. prowokacyjnym wypowiedziom Trumpa i jego pomysłom politycznym, które są niezgodne z wieloletnią doktryną Partii Republikańskiej (GOP), m.in. w sprawie wprowadzenia tymczasowego zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów.

W połowie maja obaj politycy spotkali się i od tego czasu wielokrotnie rozmawiali przez telefon.

W „Janesville Gazette” Ryan, który jest jedną z najwyższych rangą postaci GOP, wyjaśnił, że jest przekonany, iż Trump może „pomóc skonkretyzować” propozycje, które Republikanie chcą zacząć przedstawiać w Kongresie od przyszłego tygodnia w sprawie systemu podatkowego, opieki zdrowotnej czy polityki zagranicznej.

„Jestem przekonany, że pomoże on nam przekształcić te pomysły w przepisy, które przyczynią się do poprawy życia ludzi. Dlatego jesienią na niego zagłosuję” – zaznaczył.

Zwracając się do tych Republikanów, którzy ostro sprzeciwiają się Trumpowi i twierdzą, że wolą oddać głos do Demokratkę Hillary Clinton niż na biznesmena, Ryan odparł: „Prezydencja Clinton oznaczałaby cztery kolejna lata postępującego nepotyzmu i rządu bardziej skoncentrowanego na nim samym niż na ludziach, którym ma służyć”.

W wywiadzie udzielonym agencji Associated Press Ryan przyznał, że nie podoba mu się ton kampanii Trumpa. „Mam nadzieję, że ton jego kampanii z czasem poprawi się i że będzie to kampania, z której będziemy dumni” – oświadczył.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Comments

 1. EWA
  EWA 4 czerwca, 2016, 16:55

  Wiecej i wiecej politykow uwaza ze niema lepszego kandydata na prezydenta,,absolutnie trzeba arabow zlimitowac i wyrzucic uSA , alahowa zaraza,chca mordowac izabijac to poderznac im nozem gardla ,tak samo jak oni ucinaja flowy innym.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 4 czerwca, 2016, 20:49

   Alez oczywiscie…
   Te alahy wierza w innego boga niz ja – pisze pacan podpisujacy sie zenskim nickiem
   Niech mi ktos odpisze, ze idioci sie sami oswiecaja czy zaczynaja wierzyc w boga, bo sa idioci?
   Czy moze poprostu sie tacy rodza?

   Reply this comment
 2. AMBER
  AMBER 5 czerwca, 2016, 10:45

  Ponownie rysiowa idiota zbaranial i ma urojenia ,Ewa to kobieta i dlaczego mialaby udawac chlopa? obydwie zyjemy w Californii ,bywamy czesto w Las Vegas i Arizonie , NIEZNAMY NIKOGO ZE WSCHODNICH sTANOW , A tym bardziej nie piszemy za nikogo innego komentarzy ,bo po co ?.,widac ze tobie to myszki lataja w glowie. i bredzisz .baranie..

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*