Papież apeluje do Trumpa o krzewienie godności ludzkiej i wolności na świecie

fot.Win McNamee/Pool/EPA

fot.Win McNamee/Pool/EPA

Papież Franciszek zaapelował do nowego prezydenta USA Donalda Trumpa o krzewienie godności ludzkiej i wolności na świecie. Kilkadziesiąt minut po zaprzysiężeniu Trumpa w piątek Watykan ogłosił treść wysłanego do niego papieskiego telegramu.

W przesłaniu Franciszek napisał: „Z okazji zaprzysiężenia Pana jako 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki przekazuję serdeczne życzenia i zapewnienia o moich modlitwach o to, by Wszechmogący Bóg dał Panu mądrość i siłę w sprawowaniu tego wysokiego urzędu”.

Następnie wezwał: „W momencie, w którym nasza rodzina ludzka jest dotknięta przez ciężkie kryzysy humanitarne, wymagające dalekowzrocznych i zgodnych odpowiedzi, proszę o to, aby Pańskimi decyzjami kierowały bogate wartości duchowe i etyczne, jakie stworzyły historię narodu amerykańskiego, oraz o zaangażowanie Pana kraju w krzewienie godności ludzkiej i wolności na całym świecie”.

„Niech pod Pana przywództwem miarą wielkości Ameryki będzie mogła być dalej troska o biednych, zepchniętych na margines i potrzebujących, którzy jak Łazarz stoją przed naszymi drzwiami” – podkreślił papież.

„Z tymi uczuciami proszę Boga o to, aby udzielił Panu i Pana rodzinie oraz całemu narodowi amerykańskiemu swych błogosławieństw pokoju, zgody i wszelkiej pomyślności materialnej i duchowej” – dodał Franciszek w depeszy do prezydenta Donalda Trumpa. (PAP)

Categories: Ameryka, Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*