PAC Jeba Busha zebrał 100 mln dol. na jego kampanię wyborczą

Jeb Bush fot.Cristobal Herrera/EPA

Jeb Bush fot.Cristobal Herrera/EPA

PAC (Political Action Committee – PAC) ubiegającego się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku Jeba Busha zebrał 100 mln dol. na jego kampanię wyborczą – poinformowali w czwartek darczyńcy kandydata.

Według źródeł, z którymi rozmawiał Reuters, PAC Busha zebrał ponad 100 mln dol. i wkrótce wyda w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Bush, były gubernator Florydy, poinformował już pod koniec kwietnia, że w ciągu zaledwie stu dni zebrał sumę stanowiącą rekord w historii republikańskich kampanii wyborczych.

Potencjalny kandydat Republikanów podkreślił wówczas, że zebrane przez PAC fundusze stanowią rekord.

Jak dotąd najlepszy wynik w błyskawicznym zbieraniu funduszy ustanowił były prezydent George W. Bush. W ciągu czterech pierwszych miesięcy 1999 roku otrzymał blisko 37 mln dol.

Ubiegająca się o nominację Demokratów Hillary Clinton poinformowała 1 lipca, że jej sztab wyborczy zebrał od kwietnia 45 mln dol. Większość z datków na kampanię to sumy rzędu 100 dol. lub mniej.

Odkąd Clinton ogłosiła oficjalnie udział w wyścigu wyborczym, jej sztab koncentruje się na budowaniu rozległej sieci skromnych donatorów, których stać na niewielkie datki.

Hillary Clinton, była Pierwsza Dama i sekretarz stanu, cieszy się w sondażach wielką przewagą nad pozostałymi trzema Demokratami ubiegającymi się o nominację swej partii.

Po stronie Republikanów o urząd prezydenta walczy 14 kandydatów. Według sondaży faworytem wśród nich jest bardzo konserwatywny gubernator Wisconsin Scott Walker, który nieznacznie wyprzedza Jeba Busha.

Jednak to Bush postrzegany jest jako kandydat najbardziej umiarkowany, który miałby największe szanse w ostatecznym starciu z Hillary Clinton.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

  1. Pit
    Pit 12 lipca, 2015, 22:03

    Zapomnieliscie dopisac ze glownymi sponsorami sa Halliburton, Boeing, oraz Grumman Northrop ktore jak wiemy dostarczaja bron I zapasy dla armii zastanawiam sie w jakim kraju nagle sie pojawi bron masowego razenia tak jak ta w Iraqu wirtualna oczywiscie i czy czasem nie pojnformuje nas o tym Fox News po wygranej tego pana

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*