Obamowie odpoczywają na Martha’s Winyard

Amerykański prezydent Barack Obama wraz z małżonką Michelle w sobotę po południu czasu lokalnego przyleciał na wyspę Martha’s Vineyard, u wybrzeży stanu Massachusetts, gdzie spędzi 8-dniowy urlop. Pierwsza rodzina USA wypoczywa tam od 2009 roku. 

Barack i Michelle Obamowie po przylocie na Martha's Winyard. fot. Vince Devitt PAP/EPA

Barack i Michelle Obamowie po przylocie na Martha’s Winyard. fot. Vince Devitt PAP/EPA

Jednak prezydent nigdy nie ma prawdziwych wakacji i ma być regularnie informowany w wielu kwestiach, m.in. o zagrożeniu ze strony Al-Kaidy, które doprowadziło do zamknięcia amerykańskich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej – poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney.

W wolnych chwilach Barack Obama ma się oddawać grze w golfa, wypoczynkowi na plaży, wyjściom do restauracji i lekturom innym niż raporty Białego Domu. Prezydent z niecierpliwością czekał również na perspektywę spędzenia kilku dni z rodziną – żoną oraz córkami. Malia i Sasha nie przyleciały na wyspę w sobotę, ale mają dołączyć do rodziców.

Na wyspie prezydentowi towarzyszą doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice i wiceszef personelu Białego Domu Rob Nabors.

Pobyt prezydenckiej rodziny na wyspie może być kłopotliwy dla mieszkańców, ponieważ Secret Service po raz pierwszy zapowiedziała zamknięcie publicznej drogi w pobliżu liczącej sześć sypialni rezydencji w miejscowości Chilmark.Poprzednia wakacyjna posiadłość na wyspie, Blue Heron Farm, została sprzedana.

Do Waszyngtonu Obama ma wrócić 18 sierpnia. Nie przewidziano żadnych wystąpień publicznych.

(PAP)

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*