Obama z zadowoleniem odniósł się do wyników szkockiego referendum

Obama z zadowoleniem odniósł się do wyników szkockiego referendum

Prezydent USA Barack Obama pogratulował w piątek Szkocji referendum, w którym zażarcie, lecz pokojowo się ścierano, i z zadowoleniem powitał decyzję o pozostaniu Szkocji częścią Zjednoczonego Królestwa.

Zdaniem Obamy poprzez debaty, dyskusje, zażarte, lecz pokojowe narady Szkoci przypomnieli o wielkim wkładzie Szkocji w sprawy Wielkiej Brytanii i świata i opowiedzieli się za pozostaniem Szkocji w Zjednoczonym Królestwie.

„Nie mamy sojusznika bliższego niż Zjednoczone Królestwo i pragniemy dalej podtrzymywać nasze silne i szczególne relacje z wszystkimi mieszkańcami Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w chwili, gdy odpowiadamy na wyzwania, przed którymi stoi świat” – oświadczył prezydent USA.

Po tygodniach niepewności, jak pisze AFP, przeciwnicy wystąpienia Szkocji z Wielkiej Brytanii uzyskali 55,3 proc. głosów w czwartkowym referendum. Ich oponenci – 44,7 proc.(PAP)

 

Na zdjęciu: Barack Obama fot.Olivier Douliery/Pool/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*