Obama rozmawiał z prezydentem Meksyku o zatamowaniu napływu nieletnich imigrantów do USA

Obama rozmawiał z prezydentem Meksyku o zatamowaniu napływu nieletnich imigrantów do USA

Meksyk i USA zamierzają w ramach wspólnej regionalnej strategii zatamować napływ młodocianych imigrantów do Stanów Zjednoczonych – poinformowały w czwartek władze Meksyku po rozmowie telefonicznej prezydentów obu państw.

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto fot.Amanuel De Almeida/EPA

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto fot.Amanuel De Almeida/EPA

Enrique Pena Nieto i Barack Obama omówili wspólne działania, które mają powstrzymać napływ do USA, głównie z krajów Ameryki Środkowej, nieletnich imigrantów.

W piątek problem ten będzie przedmiotem rozmów wiceprezydenta USA Joe Bidena z prezydentami Gwatemali i Salwadoru oraz przedstawicielami rządów Meksyku i Hondurasu.

Według szacunków administracji waszyngtońskiej, tylko w okresie od października do maja przedostało się do USA ponad 47 tysięcy dzieci bez rodziców lub opiekunów. Większość uciekła ze swych krajów przed biedą i przemocą.

Problem rosnącego napływu nieletnich imigrantów do USA prezydent Barack Obama nazwał „poważnym kryzysem humanitarnym”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*