Obama: Reżim kubański wciąż uciska naród

Obama: Reżim kubański wciąż uciska naród

Prezydent USA Barack Obama oświadczył w piątek, że komunistyczny reżim na Kubie wciąż uciska swój naród. Dodał, że nie oczekuje, by do zmian doszło tam z dnia na dzień. Jednocześnie podkreślił, że zmiany muszą tam przyjść.

Zdaniem Obamy nie można wykluczyć podjęcia przez Kubę w przyszłości działań, które mogłyby być bardzo niepokojące dla USA. Prezydent podkreślił jednak, że normalizacja stosunków z Kubą da Stanom Zjednoczonym „szansę na wywieranie wpływu”. Oświadczył, że USA i Kuba nie są na etapie, na którym on mógłby złożyć wizytę na wyspie, albo prezydent Raul Castro przybyć do Stanów Zjednoczonych.

Obama wskazał, że jego administracja nie może jednostronnie znieść embarga wobec Kuby, ale wyraził nadzieję, że rozważy to Kongres USA. (PAP)

Na zdjęciu: Barack Obama fot.Michael Reynolds/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*