Obama przekonany, że Państwo Islamskie zostanie pokonane

Obama przekonany, że Państwo Islamskie zostanie pokonane

Prezydent USA Barack Obama wyraził w piątek przekonanie, że Stany Zjednoczone przyjęły prawidłową strategię, która doprowadzi do osłabienia i w rezultacie do pokonania Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.

Amerykański prezydent mówił o tym na spotkaniu w Baltimore, gdzie zbierał fundusze dla Demokratów.

Obama oświadczył, że celem międzynarodowej koalicji budowanej przez Waszyngton jest „wygaszenie” tego rodzaju ekstremizmu, jaki reprezentuje Państwo Islamskie. Jego zdaniem zagrożenie ze strony dżihadystów w Iraku i Syrii skupiło uwagę świata na konieczności zdławienia „takiego szczególnego rodzaju ekstremizmu islamskiego”, dla którego „nie ma miejsca w XXI wieku”.

W środę Obama w wygłoszonym orędziu zapowiedział, że USA poprowadzą „szeroką koalicję” do kampanii w celu wyeliminowania bojowników Państwa Islamskiego, „gdziekolwiek się znajdą”. W czwartek w trakcie wizyty sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego w Arabii Saudyjskiej państwa arabskie oraz Turcja poparły powołanie koalicji przeciw Państwu Islamskiemu. W jej skład oprócz USA miałyby wejść: Egipt, Jordania, Turcja, Liban i sześć państw Zatoki Perskiej. (PAP)

Na zdjęciu: Barack Obama fot.Olivier Douliery/Pool/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*