Obama przegrał zakład z premierem Kanady o wyniki meczów hokejowych w Soczi

Obama przegrał zakład z premierem Kanady o wyniki meczów hokejowych w Soczi

Biały Dom prześle dwie skrzynki piwa do ambasady kanadyjskiej w Waszyngtonie. To skutek przegranego zakładu prezydenta USA Baracka Obamy z premierem Kanady Stephenem Harperem o wyniki meczów hokejowych na igrzyskach olimpijskich w Soczi.

Prezydent Barack Obama fot.Ron Sachs/POOL/PAP/EPA

Prezydent Barack Obama fot.Ron Sachs/POOL/PAP/EPA

„Mamy przyjemność dostarczyć w poniedziałek dwie skrzynki piwa świeżo warzonego dla premiera Kanady” – poinformowała na Twitterze Rada Bezpieczeństwa Narodowego.

Do piwa dodano miód z ula mieszczącego się w ogrodzie przy Białym Domu.

„W imieniu prezydenta, pańskie zdrowie i gratulacje za sukcesy kanadyjskie. Cieszymy się już na rewanż” – dodała Rada.

Prezydent Obama i premier Harper obstawiali zwycięstwa swoich drużyn podczas igrzysk w Soczi. W turnieju pań Kanadyjki wygrały z Amerykankami w meczu o złoty medal. Z kolei w rywalizacji mężczyzn hokeiści spod znaku Klonowego Liścia pokonali sąsiadów w półfinale, a w finale zwyciężyli Szwedów.

Cztery lata temu podczas igrzysk w Vancouver obaj politycy także założyli się o piwo. Po wygranych obu reprezentacji Kanady ambasador Stanów Zjednoczonych w Ottawie wysłał do kancelarii premiera Harpera skrzynkę najstarszego amerykańskiego piwa Yuengling oraz jeszcze jedną – lokalnego browaru Molson Canadian.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*