Obama pogratulował żołnierzom USA obezwładnienia napastnika w pociągu

Od lewej:  Anthony Sadler, Alek Skarlatos (Amerykanie) oraz  Brytyjczyk Chris Norman fot.Frederic Leturque/Twitter/Handout/EPA

Od lewej: Anthony Sadler, Alek Skarlatos (Amerykanie) oraz Brytyjczyk Chris Norman fot.Frederic Leturque/Twitter/Handout/EPA

Prezydent USA Barack Obama pogratulował w piątek „odwagi i szybkiej orientacji” pasażerom pociągu TGV we Francji, w tym dwóm żołnierzom amerykańskim – poinformował Biały Dom. Żołnierze obezwładnili napastnika, który zranił 3 osoby.

„Prezydent wyraził głęboką wdzięczność dla odwagi i szybkiej orientacji pasażerów, w tym członków sił zbrojnych USA, którzy z poświęceniem obezwładnili napastnika. Jest oczywiste, że ich heroiczne działania prawdopodobnie zapobiegły o wiele gorszej tragedii” – głosi oświadczenie Białego Domu.

Według władz francuskich dwaj żołnierze USA obezwładnili w piątek uzbrojonego w karabin automatyczny napastnika w pociągu dużej prędkości TGV, jadącego z Amsterdamu do Paryża. Napastnikiem, którego motywów nie ustalono, okazał się 26-letni Marokańczyk. Został przekazany policji na dworcu w Arras, w północnej Francji, na którym zatrzymał się pociąg. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*