Obama otrzymał oficjalny profil prezydencki na Twitterze

twitter

Prezydent Barack Obama zamieścił w poniedziałek pierwszy tweet na oficjalnym prezydenckim profilu @POTUS na Twitterze, szybko zyskując dziesiątki tysięcy obserwujących (followers). POTUS to skrót anglojęzycznego President of the United States.

„Halo, Twitter! Tu Barack. Naprawdę!” napisał prezydent, podkreślając, że otrzymał ten profil po sześciu latach na urzędzie. O sobie poinformował, że jest „tatą, mężem i 44. prezydentem Stanów Zjednoczonych”.

Reuters zwraca uwagę, że Obama „ćwierka” nie po raz pierwszy – okazjonalnie podpisywał „-bo” tweety zamieszczane na profilu @WhiteHouse. Korzystał też z profilu @BarackObama prowadzonego przez jego były sztab wyborczy.

Profil @POTUS ma być dla Obamy nowym kanałem łączności z Amerykanami. Wszystkie zamieszczane tam tweety będą jego autorstwa. Kiedy zaś kadencja Obamy dobiegnie końca, profil @POTUS przejdzie na następnego prezydenta – poinformował, oczywiście na Twitterze, strateg Białego Domu ds. mediów Alex Wall.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*