Obama: nie ma „nowej zimnej wojny” z Rosją

Obama: nie ma „nowej zimnej wojny” z Rosją

Prezydent USA Barack Obama podkreślił we wtorek, że z Rosją nie jest prowadzona „nowa zimna wojna”. Wyraził przekonanie, że nowe sankcje na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie na Ukrainie nasilą presję na Moskwę.

Barack Obama fot.Shawn Thew/EPA

Barack Obama fot.Shawn Thew/EPA

USA ogłosiły we wtorek nowe sankcje na Rosję wymierzone w sektory energii, obronności i finansów. „Jeśli Rosja będzie nadal szła tą drogą, koszty ponoszone przez nią będą rosnąć” – ostrzegł prezydent USA.

Z zadowoleniem wypowiedział się o podobnych krokach podjętych przez UE, co według niego oznacza, że Europejczycy tracą cierpliwość do prezydenta Władimira Putina. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*