Obama gratuluje Ukraińcom „udanych wyborów”

Obama gratuluje Ukraińcom „udanych wyborów”

Prezydent USA Barack Obama pogratulował Ukraińcom niedzielnych wyborów parlamentarnych, które okazały się „udane” pomimo „trudnej sytuacji” utrzymującej się w niektórych regionach kraju. „To nowy etap w rozwoju demokratycznej Ukrainy” – podkreślił Obama.

Prezydent pochwalił obywateli Ukrainy za mobilizację i zachowanie spokoju, mimo trudnej sytuacji w kraju. Dodał też, iż żałuje, że „władze rosyjskie, które okupują Krym, oraz wspierani przez Rosję separatyści działający w niektórych regionach” uniemożliwili wielu osobom wykorzystanie swych praw wyborczych.

Obama ostrzegł też prorosyjskich separatystów przed próbami zorganizowania własnych wyborów. „Stany Zjednoczone nie uznają żadnych wyborów zorganizowanych w regionach kontrolowanych przez separatystów (…) jeśli nie będą one zorganizowane przy wyraźnej zgodzie ukraińskiego rządu i pod jego egidą” – powiedział prezydent.

Ze wstępnych rezultatów wyborów parlamentarnych na Ukrainie wynika, że w kraju tym może powstać silna koalicja prozachodnia. (PAP)

Na zdjęciu:

Barack Obama fot.Kevin Dietsch/Pool/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*