Obama chce zgody Kongresu na użycie wojska przeciwko islamistom

Obama chce zgody Kongresu na użycie wojska przeciwko islamistom

Prezydent Barack Obama przesłał do Kongresu projekt uchwały, zezwalającej mu na użycie sił zbrojnych w kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu – poinformował w środę kongresowy doradca.

Według niego prezydencki wniosek w sprawie uzyskania AUMF (authorization of use of military force – zgody na użycie sił zbrojnych) ogranicza czas trwania działań przeciwko Państwu Islamskiemu do trzech lat.

Tekst projektu uchwały wyklucza udział wojska w „ciągłych ofensywnych walkach lądowych” i znosi obowiązywanie wydanej w 2002 roku zgody na jego użycie w wojnie z Irakiem.

W środę Obama ma złożyć oficjalne oświadczenie na ten temat. (PAP)

fot.Michael Reynolds/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*