“NYT”: Trump powiedział Rosjanom, dlaczego zwolnił szefa FBI

Prezydent Donald Trump i b. szef FBI James Comey fot. EPA/Andrew Harrer / POOL

Donald Trump powiedział rosyjskim dyplomatom na spotkaniu w Gabinecie Owalnym w tym miesiącu, że zdymisjonowanie szefa FBI Jamesa Comeya uwolniło go od „wielkiej presji” – pisze 19 maja „New York Times”, powołując się na dokument podsumowujący to spotkanie.

„Właśnie zwolniłem szefa FBI. Był szalony, prawdziwy wariat” – miał powiedzieć Trump. „NYT” informuje, że ów dokument, którego podstawą są notatki sporządzone w Gabinecie Owalnym, odczytała mu „amerykańska osobistość oficjalna”. „Stałem w obliczu wielkiej presji z powodu Rosji. Została (ze mnie) zdjęta” – dodał prezydent i podkreślił, że on sam nie jest przedmiotem śledztwa.

„NYT” pisze, że ta rozmowa, która odbyła się 10 maja – dzień po zwolnieniu Comeya – umacnia przekonanie, że Trump pozbył się go przede wszystkim z powodu śledztwa FBI w sprawie domniemanych kontaktów jego sztabu wyborczego z Rosjanami.

Dzień po zwolnieniu Comeya Trump przyjął w Gabinecie Owalnym rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa i ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka. (PAP)

Categories: Ameryka, Na bieżąco

Comments

 1. diwron
  diwron 19 maja, 2017, 18:34

  Pod koniec pierwszej kadencji B. Obama spotkał się z ówczesnym prezydentem Rosji D.Medvedev. W trakcie rozmowy (myśląc, że mikrofony są wyłączone) powiedział, że po wyborach będzie bardziej elastyczny i będzie miał większe możliwości. Medvedev odpowiedział, że przekaże to Putinowi (był wtedy premierem Rosji). Czy ktoś posądził wtedy Obamę o zdradę? Czy Washington Post, New York Times, CNN, MSNBC trąbiły o tym przez 24 godziny? Oczywiście, że nie. B.Obama był ich prezydentem i amerykański komuno-faszyzm go akceptował. Ludzie, którzy nienawidzą Trumpa i Ameryki nie spoczną nigdy. Będą niszczyć kraj do końca jego rządów i myślę, że może to się dziać w czasie kadencji każdego republikańskiego prezydenta. Tak jest obecna Ameryka. Komuno-faszyzm rośnie i dlatego przeciętni amerykanie nie mogą być bierni. Inaczej wolność zostanie unicestwiona.

  Reply this comment
 2. diwron
  diwron 19 maja, 2017, 22:14

  Zapomniałem napisać o niejakim panu E.Snowden. Facet przebywa w Rosji, przekazał Rosjanom tajne materiały i jest wielbiony przez amerykański komuno-faszyzm. Oliver Stone nakręcił o jego „bohaterstwie” ponad 2 godzinny film, a idioci z Hollywood wspominali o jego „wyczynach” na rozdaniu oskarów. Najbardziej skompromitowana grupa zawodowa w ok. 80% (dziennikarze) promuje taką hipokryzję i czynnie w niej uczestniczy.

  Reply this comment
 3. florydianka
  florydianka 20 maja, 2017, 07:59

  Prezydent Trump jak powiedzial, tak i zrobi – oczysci to „bagno”

  Reply this comment
 4. Dawid
  Dawid 20 maja, 2017, 13:42

  I o co takie hallo przeciez prawde powiedzial😛

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*