Nieoczekiwany atak zimy na południu USA. Atlanta sparaliżowana

Nieoczekiwany atak zimy na południu USA. Atlanta sparaliżowana

Burza śnieżna, która we wtorek przeszła nad nieprzywykłym do takich ekstremalnych zjawisk atmosferycznych południem Stanów Zjednoczonych, spowodowała ogromny chaos. W środę rano Atlanta (stolica stanu Georgia) była praktycznie sparaliżowana.

Śnieg sparaliżował ruch na drogach Atlanty fot.Erik S. Lesser

Śnieg sparaliżował ruch na drogach Atlanty fot.Erik S. Lesser

Uczniowie koczowali z nauczycielami w szkolnych salach gimnastycznych i w szkolnych autobusach, które utknęły na oblodzonych drogach. Wielu kierowców porzucało samochody na nieprzejezdnych drogach i szukało schronienia w kościołach, remizach strażackich, sklepach.

Gubernator Georgii Nathan Deal poinformował w środę, że Gwardia Narodowa wysyła wojskowe pojazdy terenowe na zaśnieżone i oblodzone autostrady miejskie Atlanty, by dostarczać wodę i żywność ludziom, których pojazdy na nich utknęły.

W Atlancie i okolicach zamknięta była w środę rano większość firm i placówek publicznych. Władze apelowały do mieszkańców, by nie próbowali korzystać z samochodów. Nie kursowały autobusy miejskie.

W nocy z wtorku na środę w Georgii, na Florydzie i w Luizjanie doszło do wielu poważnych wypadków drogowych i stłuczek. Z powodu oblodzenia zamknięto wiele mostów.

Associated Press pisze, że Atlanta okazała się nieprzygotowana na atak zimy, mimo zapewnień władz miejskich, że wyciągnięto wnioski z wydarzeń sprzed trzech lat, kiedy burza śnieżna sparaliżowała to miasto. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*