Niedźwiedź utknął w samochodzie i… urządził sobie przejażdżkę

Niedźwiedzie pojawiają się w Kolorado w najmniej oczekiwanych miejscach. Na zdjęciu – niedźwiedź odwiedził zaplecze pizzerii w Colorado Springs fot. CSPD / HANDOUT/ EPA

Niedźwiedź w amerykańskim stanie Kolorado utknął w samochodzie, urządził sobie krótką przejażdżkę, po czym rozbił pojazd, uderzając w skrzynkę pocztową – podał w poniedziałek portal BBC News.

Według BBC, które powołuje się na lokalne władze, obecnie w okolicy miasta Durango (południowy zachód stanu Kolorado) każdego tygodnia dwa-trzy niedźwiedzie klinują się w samochodach. Trafiają do nich w poszukiwaniu jedzenia, bo w tym roku brakuje im pożywienia – mówił BBC rzecznik biura szeryfa w hrabstwie La Plata, Dan Bender.

Jak tłumaczył, niektóre niedźwiedzie nauczyły się nawet otwierać drzwi pojazdów używając klamki, ale – jak dodał – pierwszy raz zwierzę spróbowało jazdy samochodem.

Bender wyjaśnił, że niedźwiedź nie uruchomił pojazdu, ale prawdopodobnie zwolnił hamulec ręczny, przez co samochód stoczył się z górki i uderzył w skrzynkę na listy mieszkańca Durango, Rona Corneliusa. „Zazwyczaj nie wstaję o 5 rano, no chyba że niedźwiedź jedzie ulicą” – żartował Cornelius w rozmowie z lokalną gazetą „Durango Herald”.

Zwierzę przeżyło wypadek i uciekło.

Władze apelują do mieszkańców, by nie zostawiali jedzenia w samochodach oraz by zamykali drzwi pojazdów na klucz. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*