Niebezpieczne okulary słoneczne dla dzieci

Niebezpieczne okulary słoneczne dla dzieci

Firma produkująca okulary słoneczne FGX wycofuje z rynku ponad 215 tys. par okularów dla dzieci z powodu nadmiernej ilości ołowiu zawartego w farbie użytej do malowania oprawek.

W miniony piątek ogłoszono, że 20 rodzajów okularów produkowanych dla firm Disney, Marvel i Sears/Kmart zostanie wycofana ze sprzedaży. Kolorowe oprawki okularów przyozdobione były różnymi obrazkami.

Produkt można było nabyć m. in. w sklepach Bon Ton, K-Mart i Walgreens oraz innych punktach sprzedaży na terenie całego kraju, gdzie pojawiły się w grudniu 2003 r. i były sprowadzane do marca bieżącego roku. Kosztowały od 7 do 13 dolarów.

Nie odnotowano jak dotąd żadnego przypadku zagrożenia zdrowia wynikającego z używania wadliwych okularów. Oficjalny komunikat służb zajmujących się kontrolą norm i jakości mówi jednak o tym, aby natychmiast zaprzestać ich używania.

FGX International zwraca się z prośbą o zwrot okularów i gwarantuje jednocześnie pokrycie wszelkich wynikających z tego kosztów. W celu dokładnego sprawdzenia, czy zakupione przez klientów pary okularów są niebezpieczne, należy porównać numery seryjne nadrukowane na wewnętrznej części lewego ramienia oprawki z listą opublikowaną na stronie internetowej producenta. (mig)

Na zdjęciu: okulary FGX, które wycofano z rynku fot.fgxi.com/company/recall

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*