Nie żyje Anthony Bourdain, znany z programów telewizyjnych szef kuchni

Słynny amerykański szef kuchni Anthony Bourdain, znany między innymi z programów telewizyjnych, w tym cyklu „Miejsca nieznane” telewizji CNN, zmarł w wieku 61 lat – podała w piątek stacja. Autor programów kulinarno-podróżniczych popełnił samobójstwo.

fot.Twitter

 

„Z ogromnym smutkiem potwierdzamy informacje o śmierci naszego przyjaciela i kolegi, Anthony’ego Bourdaina – brzmiało oświadczenie CNN, wyemitowane w piątek rano czasu lokalnego. – Jego zamiłowanie do wielkich przygód, nowych znajomości, doskonałego jedzenia i napojów oraz niezwykłe historie ze świata czyniły go wyjątkowym mówcą. Jego talenty nigdy nie przestawały nas zadziwiać i będzie nam go bardzo brakować”.

„W tym trudnym czasie myślami i modlitwami jesteśmy z jego córką i rodziną” – dodano.

Bourdaina znaleziono w piątek rano pokoju hotelowym w Strasburgu we Francji, gdzie przebywał, pracując nad kolejnym odcinkiem swojego programu „Miejsca nieznane” – poinformowała telewizja CNN.

Nieżyjący już szef kuchni znany był nie tylko z telewizji, lecz także jako autor licznych książek o tematyce kulinarnej. „Poprzez swoje programy telewizyjne i książki badał ludzką naturę i pomagał ludziom inaczej patrzeć na jedzenie, podróżowanie i siebie samych” – podało CNN. Podkreśliło jednocześnie, że Bourdain walczył o prawa ludzi marginalizowanych oraz na rzecz bezpieczniejszych warunków pracy pracowników restauracji.

„W swojej karierze zdobył praktycznie każdą nagrodę, jaką można uzyskać w tej branży” – czytamy na portalu CNN.

Bourdain urodził się w 1956 roku w Nowym Jorku. Wśród jego najbardziej znanych programów są „Miejsca nieznane” oraz „Bez rezerwacji”. (PAP)

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*