Nauka o komputerach wchodzi do programu szkół średnich

Nauka o komputerach wchodzi do programu szkół średnich

Wstęp do informatyki to przedmiot, który będzie wprowadzony do programu nauczania w liceach i gimnazjach siedmiu największych okręgów szkolnych, poinformował Biały Dom. Oprócz Chicago są to: Nowy Jork, Los Angeles, Miami, Las Vegas, Houston i Fort Lauderdale.

W niektórych szkołach tych okręgów uczniowie już mogą wybierać ten przedmiot jako dodatkowy. Teraz obejmie go program dla wszystkich uczniów w liceach i gimnazjach, informuje CBS.

Również rada ds. wyższych uczelni (College Board), która prowadzi program Advanced Placement (AP), przygotowujący licealistów do wyższych studiów, wprowadza od 2016 r. nowy przedmiot pod nazwą AP Computer Science Principles.

Choć prezydent Barack Obama od dawna chce, aby Stany Zjednoczone były bardziej konkurencyjne pod względem komputerów, matematyki i nauk ścisłych, jego dotychczasowe starania rozbijały się o inercję Kongresu, ignorującego większość inicjatyw prezydenta w dziedzinie edukacji.

Jak mówi komunikat Białego Domu, nowy program będzie miał charakter interdyscyplinarny, skoncentrowany na zastosowaniu w realnej pracy. Jego głównym celem jest zachęcenie kobiet i mniejszości do rozwijania karier w dziedzinie komputerów.

Aby wprowadzić w życie nowy przedmiot, organizacje charytatywne deklarują 20 mln dol. od początku nowego roku szkolnego na szkolenie nauczycieli. Wśród ofiarodawców są Google i Microsoft oraz filantropi Bill Gates i Mark Zuckerberg.

(kc)

fot.delphinmedia/pixabay.com

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*