Naloty policji imigracyjnej w wielu stanach, także w Illinois

Naloty policji imigracyjnej w wielu stanach, także w Illinois

Gillian Christensen, rzecznik prasowy Departamentu Bezpieczeństwa Kraju, pod którego auspicjami znajduje się policja imigracyjna, poinformował, że w ciągu minionego tygodnia aresztowano setki osób w miejscach pracy i domach prywatnych. Zdecydowana ich większość to osoby z przeszłością kryminalną, ale zatrzymania objęły także osoby nigdy nie karane, ale przebywające w USA nielegalnie – informuje „The Washington Post”.

Naloty odbyły się w Atlancie, Chicago, Nowym Yorku, Los Angeles oraz w stanach Indiana, Wisconsin, Północna i Południowa Karolina. Immigration and Customs Enforcement (ICE)  nie zgadza się, że były to „naloty”, uważając że policja  imigracyjna przeprowadziła akcje „ukierunkowane na egzekwowanie prawa”.  Trwały one od poniedziałku do południa 10 lutego.  Nie podano dokładnej liczby zatrzymanych, ale ICE potwierdziła, że zatrzymano setki osób. „Chicago Tribune” informuje, że w Chicago przy Devon Avenue funkcjonariusze ICE odwiedzili znaczną ilość biznesów rozlokowanych  w dzielnicy West Ridge, pytając o status imigracyjny zatrudnionych w nich osób. Rzeczniczka prasowa Chicago’s U.S. Immigration and Customs Enforcement Gail Montenegro powiedziała gazecie, że w Illinois, Wisconsin, Indianie, Kentucky, Kansas i Missouri zatrzymano łącznie ponad 200 osób.

Donald Trump zapowiedział deportacje 3 mln nielegalnych imigrantów z przeszłością kryminalną. W styczniu prezydent rozszerzył także prawo podpisane przez prezydenta Obamę, mówiące o tym, że ICE w pierwszej kolejności będzie deportowała nielegalnych imigrantów z przeszłością kryminalną, rozszerzając je zarówno na osoby z wykroczeniami, jak i niekarane, ale przebywające w USA nielegalnie.

Zdaniem aktywistów imigracyjnych ubiegłotygodniowe naloty ICE objęły także Florydę, Kansas, Teksas i Wirginię.

(tz)

fot.ICE.gov

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

 1. Andrew
  Andrew 12 lutego, 2017, 09:55

  Jak tak dalej pójdzie deportują wszystkich obcokrajowców z USA.

  Reply this comment
 2. Damianek99
  Damianek99 12 lutego, 2017, 17:17

  I kto nam trawe bedzie kosil jak wszystkich nielegalnych wyrzuca

  Reply this comment
 3. olo
  olo 13 lutego, 2017, 15:31

  przeciez zabieraja prace Amerykanom. Tylko czekac jak afroamerykanie zwesza interes i beda od switu do nocy w upale i w deszczu dbac o nasza zielen:):):)

  Reply this comment
 4. Dawid
  Dawid 13 lutego, 2017, 21:48

  Nie afro tylko amarykanie a miasto zyska na tym bo przynajmniej podatek odprowadza!

  Reply this comment
 5. Gosc
  Gosc 14 lutego, 2017, 21:58

  Jakie to wszysyko madre …sami wyjechali z kraju rodzinnego szukac szczescia a teraz prosze jacy amerykanie …az zal bierze

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*