Nadmierna prędkość przyczyną wypadku kolejki w Nowym Jorku

Pociąg podmiejski, który wykoleił się w niedzielę w Nowym Jorku jechał bezpośrednio przed katastrofą z szybkością 132 km/godz. Na zakręcie, na którym się wykoleił dozwolona jest szybkość 48 km/godz – wynika z ustaleń śledztwa. W wypadku kolejki zginęły 4 osoby a ponad 60 zostało rannych. 

fot. Peter Foley/PAP/EPA

fot. Peter Foley/PAP/EPA

Dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy, w której zginęły 4 osoby a 63 zostały ranne, w tym 11 bardzo ciężko, prowadzą eksperci z federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Odmówili oni oficjalnego potwierdzenia informacji mediów.

Do wypadku doszło w niedzielę rano czasu nowojorskiego na zakręcie torów w pobliżu brzegu rzeki Hudson, w nowojorskiej dzielnicy Bronx, niedaleko stacji Suyten Duyvil na linii Metro-North. Z szyn wyskoczyło siedem wagonów i lokomotywa. W pociągu znajdowało się ok. 150 osób.

Jako jedną z przyczyn wypadku wymienia się nieoficjalnie awarię hamulców pociągu. Eksperci NTSB odmówili jednak potwierdzenia tej wersji. Badają oni m. in. funkcjonowanie systemu sygnalizacji kolejowej i pracę osób w centrali rozrządu.

W lipcu br. w pobliżu tego samego miejsca wykoleił się pociąg towarowy.

Sześć miesięcy temu doszło do wykolejenia się i zderzenia pociągów w stanie Connecticut. Rannych zostało wówczas 76 osób.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*