Na granicy z Meksykiem odkryto tunel do przemytu narkotyków

fot.US Attorney's Office/EPA

fot.US Attorney’s Office/EPA

Władze USA poinformowały o odkryciu na granicy z Meksykiem 800-metrowego tunelu do przemytu narkotyków. Tunel prowadził z sąsiadujących ze sobą przez granicę posesji w miastach Tijuana i San Diego. Policja przejęła ponad tonę kokainy i siedem ton marihuany.

W związku z przemytem narkotyków i znalezieniem tunelu aresztowano sześć osób – oświadczyła w środę prokurator z południowego okręgu Kalifornii Laura Duffy, na którą powołuje się agencja Associated Press. Od 2006 roku władze odkryły 13 nielegalnych przejść prowadzących z Meksyku do amerykańskiego stanu Kalifornia.

Ostatnio zlikwidowany tunel miał zaledwie 90 cm szerokości, był wyposażony w światło i wentylację, a towar był przez niego transportowany po torach. Według prokurator Duffy tunel był nietypowy, ponieważ wykorzystywano go do przewożenia nie tylko marihuany, ale również kokainy. Tunele są często budowane do transportu marihuany, ponieważ ze względu m.in. na zapach trudniej ją przemycać przez punkty kontroli granicznej. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*