Na granicy USA i Meksyku odkryto tunel do przemytu narkotyków

fot.CNS/EPA

fot.CNS/EPA

Na granicy USA i Meksyku odkryto jeden z najdłuższych tuneli granicznych, w którym znaleziono ok. 12 ton marihuany zapakowanych w prawie 900 paczek. W związku ze sprawą zatrzymano 22 osoby – poinformowały amerykańskie władze.

Tunel łączący kalifornijskie miasto San Diego i meksykańską Tijuanę ma ponad 730 metrów długości i ponad 9 głębokości. Jest oświetlony, posiadał wentylację i system kolejowy.

Amerykańskie władze poinformowały, że przemytnicy usiłowali w środę przetransportować pierwszą porcję narkotyków, jednak ich próba została udaremniona.

Na razie nie wiadomo, który kartel narkotykowy zorganizował ostatni przerzut. Agencja Associated Press pisze, że region jest kontrolowany przez meksykański kartel Sinaloa, którego przywódca Joaquin „El Chapo” Guzman uciekł w lipcu z więzienia o najostrzejszym rygorze.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: granica, Meksyk, tunel, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*