MSZ: skuteczna interwencja w dzienniku „Toronto Star”

MSZ: skuteczna interwencja w dzienniku „Toronto Star”

– MSZ informuje:

Dzięki interwencji polskiego konsulatu w Toronto, kanadyjski dziennik „Toronto Star” usunął ze swojej strony internetowej sformułowanie „Nazis’ Polish concentration camps”. Wadliwy kod pamięci został użyty w artykule „The deadly division of Poland” autorstwa Olivi Ward, znanej komentatorki działu zagranicznego gazety. W tekście autorka opisywała podział Polski we wrześniu 1939 roku, będący następstwem paktu Ribbentrop-Mołotow i sojuszu nazistowskich Niemiec oraz Sowieckiej Rosji.

Polscy dyplomaci interweniowali natychmiast po zauważeniu błędnego sformułowania. Do redaktora naczelnego wysłano oficjalny protest, interweniowano również za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Po wymianie korespondencji i wyjaśnieniu, że prawidłowe nazewnictwo obozów to „niemieckie nazistowskie obozy zakłady na terenie okupowanej Polski”, dziennik usunął wadliwy kod pamięci ze swojej strony internetowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*