Motel 6 oskarżony o donoszenie do ICE na swoich gości

Motel 6 fot. Wikipedia

Sieć hotelowa o nazwie Motel 6 została pozwana przez prokuratora stanu Waszyngton za profilowanie i donoszenie na swoich gości do policji imigracyjnej ICE. Według pozwu pracownicy przynajmniej sześciu moteli popularnej hotelowej sieci podawali funkcjonariuszom nazwiska gości, szczególnie zaś te, które sugerowały latynoskie pochodzenie.

Prokurator generalny stanu Waszyngton Bob Ferguson zarzucił sieci praktyki dyskryminacyjne i kłamliwe. W pozwie wskazał, że w okresie od 2015 do 2017 r. ujawniono dane personalne 9151 gości w stanie Waszyngton, ale także w Phoenix w Arizonie, mimo iż ICE nie domagało się takich informacji, ani nie przedstawiało żadnych oficjalnych dokumentów nakazujących podobną praktykę.

Służby imigracyjne podkreśliły, że nie są stroną pozwaną przez stan Waszyngton, dlatego nie mogą się odnieść do pozwu; natomiast firma matka sieci Motel 6 – G6 Hospitality w wydanym oświadczeniu poinformowała, że sprawę traktuje bardzo poważnie i zapewnia o pełnej kooperacji z prokuraturą.

(tz)

Categories: Ameryka, Imigracja
Tags: goście, ICE, motel 6

Comments

  1. Naftali
    Naftali 5 stycznia, 2018, 09:46

    Więcej tam nie zajrzę.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*