Minister finansów USA wzywa do elastyczności w rozmowach ws. Brexitu

Jack Lew fot.Wu Hong/EPA

Jack Lew fot.Wu Hong/EPA

Amerykański minister finansów Jack Lew wezwał w czwartek Unię Europejską i brytyjskich przywódców, by podczas negocjacji ws. Brexitu byli pragmatyczni i elastyczni. Lew wypowiadał się po spotkaniu w Berlinie z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeublem.

„Wierzymy, że w najlepszym interesie Europy, Stanów Zjednoczonych i gospodarki światowej leży” takie zakończenie rozmów na linii Bruksela-Londyn, by Wielka Brytania była „silnie zintegrowana” z Unią Europejską – ocenił Lew na konferencji prasowej po spotkaniu z Schaeublem.

„Naszym zdaniem kluczowe jest, by negocjacje przebiegły w pragmatyczny, transparentny i łagodny sposób, a obie strony wykazały elastyczność” – dodał.

„I obyśmy mieli możliwy do przyjęcia przez obie strony i polubowny wynik” tych rozmów – wyraził nadzieję amerykański minister finansów.

Lew potwierdził również, że jeszcze w czwartek spotka się z nowym brytyjskim ministrem finansów Philipem Hammondem. Rozmowy odbywają się w ramach europejskiej podróży amerykańskiego ministra; jej celem są dyskusje na temat posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*