Mimo paraliżu rządu, żołnierze dostaną wypłaty

Mimo paraliżu rządu, żołnierze dostaną wypłaty

Prezydent Barack Obama wysłał wiadomość do sił zbrojnych USA z zapewnieniem, że zrobi wszystko, by pozostały najpotężniejszym wojskiem na świecie, mimo wstrzymania pracy rządu. W poniedziałek Obama podpisał ustawę, która chroni wojskowych przed wstrzymaniem regularnych poborów, co grozi innym pracownikom federalnym z racji niezatwierdzenia budżetu. Wcześniej ustawę zatwierdził Senat i Izba Reprezentantów.

 fot. Staff Sgt. Stacy L. Pearsall/The U.S. Army

fot. Staff Sgt. Stacy L. Pearsall/The U.S. Army

“Jako prezydent i naczelny dowódca sił zbrojnych staram się zapewnić wam źródło finansowania i poparcie potrzebne do ukończenia misji, które wykonujecie na życzenie waszego kraju. Za każdym razem wywiązujecie się z obowiązków profesjonalnie i z poświęceniem, umiejętnie i odważnie. Niestety, nie można powiedzieć tego o Kongresie. Ustawodawcy nie zatwierdzili budżetu, w rezultacie czego znaczna część rządu przestanie funkcjonować, dopóki Kongres nie przyzna funduszy. Sekretarz Hagel, generał Dempsey i wasi dowódcy otrzymają informacje o tym, w jaki sposób sytuacja ta dotknie was i wasze rodziny. Dziś chcę wam powiedzieć, czego możecie spodziewać się w przyszłości”. Dalej prezydent wyjaśnia, że wszystkie misje wojskowe i wszystkie bazy będą w pełni dofinansowane, a żołnierze mogą liczyć na regularne wypłaty.

Barack Obama obiecał podjęcie walki przeciw cięciom budżetu, które wywierają niekorzystny wpływ na ekonomię i siły zbrojne. W wyniku ograniczeń funduszy mówi się o zwolnieniu z armii 80 tys. ludzi.

(eg)

Categories: Ameryka

Comments

  1. zatokablue
    zatokablue 2 października, 2013, 10:16

    Brawo.America number uno,jeszcze szczesliwie zakonczyc zbiorke papieru toaletowego dla szkół w Chicago i bedziemy w raju.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*