Milwaukee. Protesty po zastrzeleniu przez policjanta uzbrojonego mężczyzny

Milwaukee. Protesty po zastrzeleniu przez policjanta uzbrojonego mężczyzny
fot. ABC7 News

fot. ABC7 News

Ponad 100 osób protestowało w sobotę wieczorem w Milwaukee w stanie Wisconsin przeciwko zastrzeleniu przez policjanta uciekającego pieszo uzbrojonego mężczyzny. Protest chwilami przybierał gwałtowny charakter.

Jak informuje miejscowy dziennik „Milwaukee Journal Sentinel”, doszło do konfrontacji z policjantami. Ludzie zaczęli wybijać szyby w pojazdach policyjnych a jeden radiowóz został podpalony.

Rzecznik policji w Milwaukee nie odniósł się dotychczas do tych doniesień.

Incydent, który wywołał protesty wydarzył się w sobotę po południu. Policjanci zatrzymali samochód z dwoma osobami. Przedstawiciel policji kpt. Mark Stanmeyer poinformował, że osoby te wyskoczyły z samochodu i zaczęły uciekać.

Według Stanmeyera jeden z uciekających, 23-letni mężczyzna, miał broń i został śmiertelnie postrzelony. Nie jest jasne czy wymierzył on broń w policjanta, czy oddał do niego strzał. Broń okazała się kradziona.

Policjant, który zastrzelił uciekającego został odsunięty od czynnej służby. Trwa wyjaśnianie okoliczności incydentu. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. kalina
    kalina 14 sierpnia, 2016, 11:20

    Nauka naszego kochanego prezydenta bo jak sie zastrzeli czarnego to wyglasza zaraz ze to rasizm a jak czarny zabije bialego to glosi ze to byl tchorz

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*