Michael Moore nakręci film dokumentalny o Donaldzie Trumpie

Michael Moore fot. Wikipedia

Znany amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych Michael Moore zrealizuje film o nowym prezydencie USA Donaldzie Trumpie. Dokument będzie nosił tytuł „Fahrenheit 11.9” dla upamiętnienia daty zwycięstwa Trumpa w wyborach prezydenckich.

Amerykański dokumentalista Michael Moore – twórca filmu dokumentalnego „Fahrenheit 9.11”, krytykującego politykę prezydenta George’a W. Busha – przygotowuje się do nakręcenia nowego filmu o prezydencie Donaldzie Trumpie – poinformowała agencja TASS, cytując doniesienia magazynu „Hollywood Reporter”.

Nowy film będzie zatytułowany „Fahrenheit 11.9”, aby przypominać widzom o dacie zwycięskich wyborów prezydenckich Donalda Trumpa, 9 listopada 2016 r.

W październiku 2016 r. w jednym z nowojorskich kin reżyser pokazał nakręcony w sekrecie film krótkometrażowy pt. „Michael Moore w kraju Trumpa”, w którym skrytykował program polityczny i osobowość miliardera. Moore pracował nad nim przez blisko dwa tygodnie w tajemnicy, a informacje o pokazie podał dobę przed premierą na Twitterze.

Michael Francis Moore (ur. 23 kwietnia 1954 r.) jest amerykańskim aktorem, reżyserem filmów dokumentalnych, scenarzystą, producentem filmowym i pisarzem. Znany jest z krytyki globalizacji, dużych korporacji, handlu bronią, wojny w Iraku, prezydentury George’a W. Busha i amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Sławę przyniósł mu film dokumentalny „Zabawy z bronią”, za który zdobył m.in. nagrodę Cezara (najlepszy film zagraniczny) i Oscara (w kategorii najlepszy film dokumentalny). W 2005 r. magazyn „Time” umieścił go na liście stu najbardziej wpływowych ludzi świata.

Jego film „Fahrenheit 9.11” był pamfletem politycznym na rządy prezydenta George’a W. Busha. W 2004 r. Moore otrzymał za niego Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. Do dziś – jak podają agencje – pozostaje „najbardziej kasowym filmem dokumentalnym w historii USA” (wpływy kasowe na świecie wyniosły 222 mln dolarów, 120 mln dolarów w USA). (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. RP
    RP 6 lipca, 2017, 11:08

    Kiedys, z nudow siedzac w samolocie, zaczolem czytac fragment ksiazki tego libtarda, w ktorym oskarzal wszystkich bialych ludzi w Ameryce o to ze Afroamerykanie sa marginesem spolecznym i ze kazdy Bialy jest za to finansowo odpowiedzialny…Generalnie chodzilo o to ze ze wzgledu na swoj kolor skory powinnismy wszystko oddac Arfroamerykanom. Naprawde komedia napisana przez chorego umyslowo, grozne w tym wszystkim jest to ze ewidnetnie jest grupa ludzi ktora bierze te wypatrzone brednie doslownie. Jak naprzyklad Demokraci w Chicago.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*