Mężczyzna zastrzelił sześć osób na przedmieściach Filadelfii

Mężczyzna zastrzelił sześć osób na przedmieściach Filadelfii

35-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek sześć osób w trzech miejscowościach na przedmieściach Filadelfii, w stanie Pensylwania; ranił też co najmniej jedną osobę – poinformowały lokalne władze. Policja nadal poszukuje napastnika.

Prokurator hrabstwa Montgomery Risa Vetri Ferman powiedziała, że podejrzany to Bradley William Stone. Wszystkie ofiary były z nim spokrewnione.

Policjanci otoczyli dom w Pennsburg, ok. 50 km na północny zachód od Filadelfii, w którym może przebywać podejrzany, i przez megafon wzywają go do opuszczenia budynku.

Funkcjonariusze od kilku godzin poszukują Stone’a w związku ze strzelaninami w trzech miejscowościach oddalonych od siebie o kilka kilometrów – w Harleysville, Lansdale i Souderton. Jak pisze agencja AP, mieszkańców Harleysville, gdzie doszło do pierwszej strzelaniny, obudził ok. godz. 4 (godz. 10 czasu polskiego) dźwięk tłuczonej szyby i odgłosy strzałów.

Według policji Stone jest uzbrojony, może być ubrany w mundur wojskowy i porusza się o lasce.

Lokalna stacja telewizyjna ABC WPVI podaje, że napastnik jest byłym wojskowym.(PAP)

fot.Justin Lane/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*