Melania Trump wytoczyła proces mediom

Melania i Donald Trump fot.Shawn Thew/EPA

Melania i Donald Trump fot.Shawn Thew/EPA

Melania Trump, żona republikańskiego kandydata do prezydentury, wystąpiła w czwartek do sądu przeciwko wydawcy brytyjskiego tabloidu „Daily Mail” i amerykańskiemu bloggerowi za rozpowszechnianie plotek, według których miała być w latach 90. „panią do towarzystwa”.

„Melania Trump wniosła dzisiaj pozew do stanowego sądu okręgowego w hrabstwie Montgomery, w stanie Maryland, przeciwko Mail Media Inc., wydawcy „Daily Mail Online” i Websterowi G. Tarpley’owi, który publikuje internetowy blog w hrabstwie Montgomery” – oświadczył jej adwokat Charles Harder.

„Wymienieni pozwani są autorami szeregu wypowiedzi na temat pani Trump, które są w 100 proc. fałszywe i wyjątkowo szkodliwe dla jej osobistej i zawodowej reputacji” – dodał.

W ub. miesiącu „Daily Mail” poinformował, powołując się na jeden z magazynów w Słowenii, że agencja modelek, z którą Trump współpracowała w latach 90. ub. wieku, zajmowała się również biznesem „pań do towarzystwa” pośrednicząc w nawiązywaniu kontaktów między zamożnymi klientami i kobietami świadczącymi usługi seksualne.

W odpowiedzi Trump zawiadomiła redakcję pisma i inne media, że zamierza wystąpić przeciwko nim na drogę sądową.

Według pozwu również Tarpley, blogger z Maryland, publikował „fałszywe i oszczercze” oświadczenia na temat Trump utrzymując m.in., że doznała ona „głębokiego załamania nerwowego”.

Harder oceniła straty, jakie poniosła jego klientka na 150 mln dolarów.

Melania Trump, która obecnie zajmuje się produkcją i reklamą własnej biżuterii, jest z pochodzenia Słowenką. W latach 90. ub. wieku przyjechała do USA, gdzie w 2005 r. wyszła za Donalda Trumpa, obecnego kandydata Partii Republikańskiej do Białego Domu. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. Rysiu
  Rysiu 1 września, 2016, 20:26

  LOL.
  I teraz zona orangutana bedzie sie musiala wytlumaczyc z tego, jak przez 15 lat pracowala na turystycznej wizie. Czy ktos pamieta na ile lat mozna miec turystczna wize i czy mozna legalnie pracowac? Lub, czy wiza pracownicza jest na 15 lat?
  Uwielbiam idiotow czy golebie (czytaj eNormals).

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 1 września, 2016, 21:21

   Cytuje wieszcza :

   „Rysiu 30 August, 2016, 21:40

   Tak jacusiu, ja ciebie rozumiem…
   Kon ma kopyta ale i swinia. Ty jesz kielbase i chleb – te dwie sprawy wykluczaja sie nawzajem, Ale kazdy wie, ze muzulmanin czy zyd nie je kielbasy. Dlatego kon jest samochodem ale swinia nie, a chleb jest smarowany maslem. Maslo jest robione z mleka od krowy, co ma kopyta. Treaz pytanie: dlaczego chleb nie ma kopyt, jesli kon ma?”

   Ty lepiej inteligencie jeszcze raz wytlumacz jak to jest ze kon ma kopyta a chleb juz nie,bo wyje ze smiechu do dzis.Dawno takiego debila nie widzialem ,powinienes z Kononowiczem partie otworzyc hahahahaha

   Reply this comment
 2. kuba
  kuba 2 września, 2016, 11:43

  no ja raczej dziwil bym sie gdyby nie pracowala jako pani do towarzystwa. W tym zawodzie to oczywista oczywistosc

  Reply this comment
 3. Polska
  Polska 2 września, 2016, 15:19

  Alfons bedzie prezydentem tylko w USA

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*