Meksyk. Zderzenie dwóch autobusów; 39 ofiar

fot.Jose Luis de la Cruz/EPA

fot.Jose Luis de la Cruz/EPA

Co najmniej 9 osób poniosło w niedzielę śmierć a 30 zostało rannych w rezultacie zderzenia dwóch autobusów na autostradzie w meksykańskim stanie Tamaulipas, w północno wschodnim Meksyku – poinformowały władze.

Osiem osób zginęło na miejscu a dziewiąta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Stan 26 osób rannych określa się jako „poważny, ale stabilny”.

Według policji jeden z autobusów, jadący z dużą prędkością, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*