Meksyk. 98 migrantów zostanie deportowanych do ich krajów

Meksyk. 98 migrantów zostanie deportowanych do ich krajów

Rząd Meksyku postanowił w poniedziałek deportować 98 migrantów, którzy próbowali nielegalnie sforsować granicę z USA – poinformował Gerardo Garcia Benavente z meksykańskiego Narodowego Instytutu ds. Migracji.

„98 osób zostało oddanych do dyspozycji urzędników migracyjnych i będą one wydalone z naszego kraju” – powiedział Benavente na antenie publicznej telewizji Televisa.

Wcześniej 42 migrantów z Ameryki Środkowej, którzy kilka dni temu przybyli w dużej karawanie uchodźców do meksykańskiego miasta Tijuana przy granicy z USA, zostało zatrzymanych po amerykańskiej stronie granicy. Aresztowani wchodzili w skład grupy około 500 osób usiłujących w niedzielę wieczorem przedostać się nielegalnie do USA.

Również w poniedziałek prezydent USA Donald Trump wezwał władze Meksyku, by deportowały migrantów do ich krajów pochodzenia. „Meksyk powinien odesłać (…) migrantów, z których wielu to zatwardziali kryminaliści, z powrotem do ich krajów. Zróbcie to samolotem, autokarem, jakkolwiek chcecie, ale NIE wejdą do USA. Jeśli będzie trzeba, zamkniemy Granicę na stałe” – napisał Trump na Twitterze.

Według meksykańskich władz obecnie na terytorium tego kraju przebywa ponad 8 tysięcy ludzi z tzw. karawany migrantów. Większość z nich, około 7,4 tys., koczuje w miastach Mexicali i Tijuana, położonych w pobliżu granicy z USA. (PAP)

Na zdjęciu Punkt graniczny Garita El Chaparral w Tijuanie

fot.Alejandro Zepeda/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

 1. Paw.
  Paw. 29 listopada, 2018, 14:51

  Otworzyć granicę, wpuścić wszystkich, przecież przyjechali pracować i płacić podatki, ekonomia tego kraju na tym zyska.

  Reply this comment
 2. Sam
  Sam 30 listopada, 2018, 18:14

  Trzeba imigrowac legalnie, a nie lamac prawo kraju do ktorego sie chce imigrowac! Trzeba szanowac prawa kraju, gdzie chce sie zyc!

  Reply this comment
 3. Sam
  Sam 30 listopada, 2018, 18:16

  Bzdura.Trzeba imigrowac legalnie, a nie lamac prawa kraju, gdzie chce sie imigrowac.

  Reply this comment
 4. Paw
  Paw 4 grudnia, 2018, 00:49

  To teraz Sam przygotuj sie na fale krytyki I wyzwiska od szanownego grona nielegalnych polakow. To samo napisalem ostatnio w innych artykulach to mazwali mnie nazista.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*