Media: widownia drugiej debaty prezydenckiej niższa niż pierwszej

fot.Jim Lo Scalzo/EPA

fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Widownia niedzielnej, drugiej debaty kandydatów na prezydenta USA – Demokratki Hillary Clinton i Republikanina Donalda Trumpa raczej nie przewyższy tej, która przyglądała się ich pierwszemu starciu – wynika ze wstępnych szacunków przytaczanych przez media USA.

CNN i „The Hollywood Reporter” poinformowały w poniedziałek, powołując się na dane firmy Nielsen, że widownia była o ok. 19-20 proc. niższa niż podczas pierwszej debaty, która odbyła się 26 września. Przyciągnęła ona wówczas rekordowe 84 miliony widzów, choć część analityków spodziewała się nawet 100-milionowej widowni.

„The Hollywood Reporter” komentuje, że pierwsze starcie rywali „ustawiło poprzeczkę bardzo wysoko”, a 84-milionowa widownia pobiła poprzedni rekord ustanowiony w 1980 roku podczas debaty Ronalda Reagana i Jimmy’ego Cartera.

Niedzielna debata, druga z trzech zaplanowanych przed wyborami prezydenckimi 8 listopada, obfitowała w obelgi i wzajemne oskarżenia.

Starcie kandydatów transmitowano w tym samym popularnym czasie antenowym, co popularny program „Sunday Night Football” na antenie telewizji NBC; jest on zazwyczaj najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w tygodniu. NBC nie pokazała na żywo starcia kandydatów do Białego Domu – zwracają uwagę media.(PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*