McCain o zatwierdzeniu przez polski Senat ustawy o SN: krok wstecz dla demokracji

 

Senator John McCain fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS

Krok wstecz dla demokracji – tak wpływowy republikański senator z USA John McCain skomentował na swoim koncie na Twitterze tekst zamieszczony na stronie internetowej telewizji NBC News pt. „Polski Senat przyjął ustawę dającą politykom wpływ na sądownictwo”.

McCain zamieścił wpis w sobotę, odsyłając do artykułu telewizji NBC News, w którym czytamy, że „polski Senat przyjął kontrowersyjną ustawę, która daje politykom istotny wpływ na Sąd Najwyższy, wbrew Unii Europejskiej i dużym protestom”.

W tekście poinformowano, że ustawa przeszła w Senacie większością 55 głosów, przy 23 głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się, oraz że czeka teraz na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

„Krytycy ustawy uważają, że zabija ona niezawisłość sędziowską i zagraża rządom prawa. Partia rządząca twierdzi, że ustawa jest potrzebna, aby poprawić skuteczność sądu oraz zerwać z praktykami i sędziami z czasów komunizmu” – czytamy w tekście NBC News, zamieszczonym na stronie internetowej stacji w sobotę.

Decyzja polskiego Senatu zapadła – jak dodano – mniej niż miesiąc po przemówieniu prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, w którym wychwalał jej „miejsce w silnej i demokratycznej Europie”.

McCain od wielu lat zasiada w amerykańskim Senacie; jest zwolennikiem zaangażowania USA na świecie i w NATO oraz wywierania presji na Rosję w związku z Ukrainą.(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Marek
  Marek 23 lipca, 2017, 10:26

  Właśnie w Polsce teraz upada ostatni bastion KOMUNIZMU ludzi, którzy uważają się w Polsce za Nietykalnych!

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 23 lipca, 2017, 12:07

   Bredzisz chłopie. To PiS z ze swoim naczelnikiem wprowadza właśnie w Polsce rządy typu komuno-faszystowskiego. Celem jest absolutne podporządkowanie i kontrola wszystkich obywateli. J.Kaczyński jest moralnie odpowiedzialny za katastrofę smoleńską i marzy o takiej władzy. Wszystkch, którzy przypominają mu o tym chce unieszkodliwić. Podobnie Ziobro chce powsadzać do więzien lekarzy, którzy wg niego przyczynili się do śmierci jego ojca.

   Reply this comment
  • Normals
   Normals 24 lipca, 2017, 14:28

   A ten ostatni bastion komunizmu jest obalany przez takich ludzi jak PRL-owscy rezimowi prokuratorzy Piotrowicz i Kryze, jak towarzysz Jasinski byly kierownik Wydzialu Spraw Wewnetrznych PZPR obecnie w zarzadzie Orlenu z pensja blisko 2 000 000 rocznie, czy tez SBcy jak PIS-owski ambasador Przylebski albo mianowany z ramienia PIS na prezesa PKP Bogus Kowalski. Smieszny jestes i nie masz pojecia o czym piszesz ale pieknie spijasz propagande z PIS-owskich dziubkow.

   Reply this comment
 2. Marek
  Marek 23 lipca, 2017, 14:24

  Nie masz pojęcia o czym piszesz … Jak ktoś nie jest winien to oddaje dowód . To co piszesz o Ziobrze to coś ala star wars , tyle w tym prawdy poczytaj jakieś książki a nie internet

  Reply this comment
 3. Marek
  Marek 23 lipca, 2017, 14:25

  A bredzi to chyba twoja babcia Nieuku!

  Reply this comment
 4. Marek
  Marek 23 lipca, 2017, 14:27

  Zresztą ciężko dyskutować z ludźmi odpornymi na wiedzę, argument podobno możesz sobie w dupe wsadzić ! Konkret albo zamilcz!

  Reply this comment
 5. Marek
  Marek 25 lipca, 2017, 07:17

  Tak właśnie postkomuna zarzuca prawicy prl haha. Głupoty piszesz zobacz właścicieli tvn-u i powiedz mi jakie mają nazwiska ? Pieniądze na Po dało Bnd czyli dzisiejsze komuchy z ue . Doucz się, Przyłębski się wytłumaczył a Ty fake newsy serwujesz leming.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*