Marznący deszcz w Teksasie i Oklahomie

Marznący deszcz w Teksasie i Oklahomie

Marznący deszcz padający od dwóch dni w niektórych rejonach Teksasu i Oklahomy poważnie utrudnił ruch na oblodzonych szosach i spowodował w sobotę konieczność odwołania około tysiąca lotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Dallas-Fort Worth.

Poprzedniego dnia z tego samego powodu musiano tam odwołać 600 lotów. Około 5 tys. pasażerów noc z piątku na sobotę spędziło na lotnisku.

Do kierowców apelowano, by nie wyjeżdżali, dopóki temperatura nie wzrośnie i nie rozpuści się warstwa lodu pokrywająca nawierzchnie.

Na niedzielę meteorolodzy mają już lepsze wiadomości – temperatura w rejonach dotkniętych w piątek i w sobotę marznącym deszczem ma wzrosnąć do 9 stopni Celsjusza.(PAP)

fot.EPA/LARRY W. SMITH

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*