Mały dron rozbił się na terenie Białego Domu

Mały dron rozbił się na terenie Białego Domu

Niewielki dron wleciał w poniedziałek na teren Białego Domu i rozbił się w południowo-wschodniej części silnie strzeżonego obszaru – poinformował rzecznik Secret Service. Do incydentu doszło pod nieobecność prezydenta USA, który przebywa w Indiach.

„Ogłoszono natychmiastowy alarm i zamknięcie kompleksu do czasu zbadania urządzenia i uznania, że nie stanowi ono zagrożenia” – napisał w oświadczeniu rzecznik Brian Leary. Do incydentu z ponad półmetrowym kwadrokopterem doszło o godz. 3 czasu lokalnego (godz. 9 czasu polskiego).
Wszczęto dochodzenie, by ustalić, skąd pochodziło urządzenie, kto się nim posługiwał i jakie były motywy jego działania.

Kwadrokopterami nazywa się budowane w wersjach bezzałogowych małe śmigłowce z czterema wirnikami nośnymi. Służą one często jako nośniki kamer fotograficznych bądź telewizyjnych.

Prezydent Barack Obama i Pierwsza Dama Michelle Obama przebywają obecnie w stolicy Indii, Delhi.(PAP)

fot.Caroline Blumberg/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*