Listy z trucizną do burmistrza Bloomberga

Dwa listy z pogróżkami, wysłane w ubiegłym tygodniu do burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga i założonej przez niego organizacji wspierającej kontrolę broni palnej, zawierają ślady trującej rycyny – poinformowała w środę nowojorska policja.

Michael Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku fot. Wikipedia

Michael Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku fot. Wikipedia

Pierwszy z anonimowych listów został otwarty w Nowym Jorku w piątek, a drugi w niedzielę w Waszyngtonie – w biurze używanym przez organizację Burmistrzowie przeciwko Nielegalnej Broni.

Autor przesyłek groził burmistrzowi w kontekście toczącej się w USA debaty na temat zaostrzenia kontroli zakupu broni palnej – sprecyzował rzecznik policji Paul Browne.

Od grudniowej strzelaniny w szkole w Newtown w Connecticut, kiedy to 20-letni sprawca posługując się legalnie kupioną bronią swojej matki zabił 20 dzieci i sześciu dorosłych, Bloomberg jest jednym z najbardziej widocznych zwolenników kontroli broni palnej.

W ubiegłym miesiącu poinformowano, że listy z rycyną wysłano do prezydenta Baracka Obamy i dwóch innych funkcjonariuszy publicznych. W związku z tą sprawą aresztowano mężczyznę w stanie Missisipi.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*