Lider GOP nie może znieść widoku prezydenta

Lider GOP nie może znieść widoku prezydenta

Republikanie często narzekają, że prezydent Barack Obama zbyt rzadko się z nimi spotyka. Przyczynę niechęci prezydenta do częstych zebrań z ustawodawcami GOP częściowo wyjaśnił demokrata z Illinois senator Dick Durbin.

Sen. Dick Durbin fot.afagen/Flickr

Sen. Dick Durbin fot.afagen/Flickr

Senator Durbin twierdzi, że republikanie z izby niższej Kongresu tak jawnie okazują prezydentowi brak szacunku, że dyskusja z nimi jest praktycznie niemożliwa. W czasie ostatnich negocjacji budżetowych jeden z republikańskich liderów powiedział prezydentowi, że nie może znieść jego widoku.

Durbin nie wyjaśnił, który z liderów pozwolił sobie na tę uwagę, czego konkretnie dotyczyła rozmowa i jak na te słowa zareagował prezydent. − Czy można prowadzić otwartą, szczerą konwersację z kimś, kto bez powodu okazuje ci lekceważenie? − pyta senator. Biuro marszałka Izby Reprezentantów Johna Boehnera, biuro Durbina i Biały Dom nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

(eg)

Categories: Ameryka

Comments

  1. zszokowany
    zszokowany 24 października, 2013, 23:38

    Ale odpowiedzial WH i sprostowal informacje jako niezgodna z prawda. W imie „rzetelnosci” dziennikarskiej p. eg juz tego nie podaje. Nawiasem mowiac Mr Durbin nalezy wg mnie do najwiekszych idiotow w senacie.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*