Liczba śmiertelnych ofiar strzelaniny w szkole wzrosła do czterech

Liczba śmiertelnych ofiar strzelaniny w szkole wzrosła do czterech

Liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w amerykańskiej szkole średniej w Marysville, na północ od Seattle, wzrosła do czterech – podały w piątek wieczorem miejscowego czasu źródła szpitalne. Ogień w szkolnej stołówce otworzył 24 października jeden z uczniów.

Sprawca masakry Jaylen Fryberg zastrzelił się.

Ze szpitala wypisano jednego z rannych uczniów. Wszystkie ofiary miały po 14 lat.

Napastnik, którego wieku nie podano, był uczniem szkoły średniej Marysville-Pilchuck. Do tej pory nie wiadomo, co było motywem jego działania. Wśród ofiar śmiertelnych jest jego kuzyn.

Do szkoły uczęszcza około 2500 uczniów.

(PAP)

Na zdj. Policjant odgradza taśmą miejsce po strzelaninie fot.Matt Mills Mcknight/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*